wz
Autor o sobě
Skoro blog
Dostupné stránky
Hlavní stránkaMapa stránek ZájmyO autoroviStažitelný obsah
Volba Jazyka
ČeštinaDeutsch
Úvodem

Na úvod bych se měl představit, jmenuji se David Bradáč, je mi 18 let a chodím na Gymnázium Arabská na obor programování jako pokračování po Základní škole Červený vrch, kde jsme se programováním, již zabývali, de facto spíše HTML a základy CSS stylování, proto nejsem v psaní webových stránek úplný amatér, ale také žádný profesionál. Jsem spíše tichá klidná osoba, nemám rád velké davy lidí a už vůbec ne společenské akce, to neznamená, že bych se například vyhnul plesu, ale zkrátka bytí dlouho ve společnosti je pro mě namáhavé. Jsem již dlouho pragmatik, takže řeším věci tak, aby poskytly co nejlepší užitek.

Již od mala jsem neustále vyhledával techniku a možnost zapojit své analytické myšlení, které si pěstuji již od raného dětství. Nebyl jsem schopen nakreslit princeznu, ale odmocninu, všechny binární operátory a písmena české abecedy jsem uměl napsat, jako žák základní školy. Tudíž asi nikoho nepřekvapím, že se zajímam o chemii, fyziku, výpočetní techniku a de facto o většinu přírodních věd, ale když řeknu, že se intenzivně zajímám i o němčinu, práva, psychologii, všeobecnou lingvistiku a židovskou kulturu, tak to už většinu lidí překvapí. Ve volném čase se taktéž zabývám železnicí a autobusovou dopravou, proto si říkám často šotouš, člověk který se zajímá a prostředky hromadné dopravy.

Tak to jsem já, za mnou je pohled na Čechův most a Prahu 1
Šotouš(ství)

Jak jsem již naznačil, tak se zajímám intenzivně o železnici a autobusovou dopravu. U obou těchto skupin vozidel se zajímám o jejich technické parametry a princip fungování všech součástí vozidel. Samozřejmě, pokud se vyskytne možnost se svézt historickým autobusem, vlakem, tramvají nebo metrem, většinou mě tam najdete. Jelikož mám dobrý přehled o vozidlech, tak mi není jedno, čím jedu, většina lidí kroutí hlavou nad tím, že si vychvaluji staré dopravní prostředky a proč jsem schopen si pro staré vozdilo doběhnout přes celou zastávku :)

Kde jsem získal tolik zájmů?

Spoustů zajímů jsem získal tím, že jsem se nespokojil s příliš obecným vysvětlení věci, proto jsem si většinou o ní dohledal více informací a pokud mě zaujaly, pak se většinou stala na delší dobu i mým hlavním zájmem. I poté, co jsem si našel nový zájem, tak z toho předchozího jsem toho pamatoval tolik, že moje znalosti byly stále nad průměrem, proto se zdá, že jsem jako chodící kniha, ale i tak jsou věci, o které jsem vůbec nezajímal, jako třeba literatura, složitější matematika a většina společenských věd až na pár vyjímek, jako třeba cizí jazyky. Nicméně některé zájmy mi vydržely dodnes, jako třeba železnice nebo počítače, případně v omezené míře i angličtina.

Cestovatel

Chrámová Hora v Jeruzálmě, hlavním městě státu Izrael
Disponuji silnou Wanderlust (z německého wanderen, jako procházet se a die Lust jako chuť), a tak velmi rád cestuji a pokud už trávím dovolenou někde, tak pokud možno aktivně. Již jsem navštívil 9 zahraničních států a rád z toho také pořizuji fotky, videa a nebo ze vzpomínek čerpám inspirace pro své slohové práce a vyprávění groteskních historek. Mojí poslední cestou do zahraničí byla tématická cesta Berlín 2013, vedená panem profesorem Kokešem, který vyučuje němčinu, zeměpis a dříve i matematiku. Ovšem pro mě nejzajímavější byla cesta do Izraele, taktéž tématická cesta, která se konala v březnu roku 2013. Zajímavá kultura Izraele i jeho příroda mě natolik fascinovaly, že ve mě probudily silný zájem o judaismus a jazyk jidiš, kterému jsem věnoval malou stránku v zájmech (dokonce má i svůj CSS soubor). O tématických cestách s gymnáziem a mých soukromých dovolených je napsána jedna ze stránek v mých zájmech.

O všech zmíněných hlavních zájmech jsou sestaveny stránky v sekci "Zájmy"

(C) David Bradáč III.E, Gymnázium Arabská, 8. prosinec 2013